Warsztaty – taping, masaż, bańki chińskie i moksa z Pauliną Puchałą Szkoła fizjoterapii koni.

Tejpy kurs Paulina puchala

Szkolafizjoterapiikoni.pl

Warsztaty z masażu relaksacyjno – pobudzającego z elementami baniek chińskich i moksy dla koni odbyły się w Estancji 1.10.2022.

NOWOŚĆ!!!! Tego jeszcze nie było w Polsce – autorskie warsztaty metodą Pauliny Puchały. 

Plan szkolenia koni zawierał:
– masaż relaksacyjno – pobudzający metodą Pauliny Puchały
– stretching
– diagnostyka – odnajdywanie źródła bólu koni
– moksa – podstawy
– bańki chińskie – podstawy
 
Szkolenie skierowane było do właścicieli koni i jeźdźców, którzy chcą być świadomi napięć w ciele swoich koni i chcą nauczyć się prostych technik niwelowania tych napięć dla zdrowia i komfortu jazdy.
Szkolenie składało się z części teoretycznej i w większej ilości części praktycznej. Uczestnicy zanim poszli pracować z końmi poznali technikę moksy i baniek chińskich na sobie (bańki gumowe) i na pewno będzie to bardzo ciekawe doświadczenie.
 
– ebook „Masaż konia receptą na zdrowie!” autorstwa Pauliny Puchała
  
Zapisy na kolejne spotkanie oraz informacje:
szkolafizjoterapiikoni@onet.pl
telefon 796 333 562

 

____________________________________________________ 

 

Kurs tapingu koni – podstawy – odbył się w Estancji 2.10.2022. Uczestnicy z pierwszego dnia również brali udział.

Kurs tapingu koni skierowany był do wszystkich użytkowników oraz właścicieli koni, a także do fizjoterapeutów, którzy chcą poszerzyć swoją ofertę o taping koni plastrami elastycznymi.

Jest to kurs podstawowy, na którym zostaną przedstawione techniki tapingu koni do wykonania których nie jest potrzebna szczegółowa wiedza anatomiczna. Uczestnicy dowiedzieli się na szkoleniu gdzie leżą najważniejsze struktury kostne i mięśniowe u konia oraz jak odnajdywać źródło bólu. Taping dla koni to świetne uzupełnienie pracy manualnej fizjoterapeuty i może być stosowany niezależnie od zabiegów fizjoterapii. Każdy uczestnik szkolenia nauczył się oklejać konia plastrami elastycznymi i mógł po powrocie do domu zacząć samodzielnie praktykę. Plastrowanie koni jest łatwe, lekkie i przyjemne, a do tego jest świetną zabawą! Efekty plastrowania można zauważyć u niektórych koni już po chwili od aplikacji plastrów.

Techniki oklejania, których nauczyli się Uczestnicy:

– oklejanie powięzi

– oklejanie punktów spustowych

– oklejanie limfatyczne

– wybrane elementy oklejania najczęstszych schorzeń koni (mięśniowe, więzadłowe)

Zapisy i regulamin: szkolafizjoterapiikoni@onet.pl, telefon 796333562.

Istniała możliwość zakwaterowania na miejscu w Estancji która posiada 7 pokoi oraz apartament. Szczegóły noclegu raz wyżywienia www.estancjamezowo.pl