Sprzedaż i hodowla koni

omena_2

Naszą pasją jest hodowla koni na podstawie „wyselekcjonowanych” ogierów z licencją, sprawdzonych w sporcie i hodowli. Opieramy się na wiedzy specjalistów, dobieramy do naszych klaczy ogiery które są pod ścisłą ochroną weterynaryjną. Wychowujemy i trenujemy nasze rumaki do poziomu bezpiecznej jazdy w teren, skoki LL – L oraz ujeżdżenie L. Wszystkie nasze dorosłe konie chodzą w tereny systematycznie oraz przebywaja cały dzień na pastwisku. Do tej pory w naszej stajni urodziło się 8 źrebaków.

Wiecej informacji Iwona 501 343 903 lub stajnia@estancjamezowo.pl

Nasza duma:

2019.06 – sukcesem jest wyhodowanie Caffalla (Zoya) od Zatina po Castino, która na przeglądzie Związku Westfalskiego  została premiowanym źrebakiem (najlepszy źrebak przeglądu)

2019.06 – sukcesem jest wyhodowanie Schakkata (Lorca) od Laguna po Schenkenberg, która na przeglądzie Związku Westfalskiego otrzymała bardzo dobrą ocenę jako przyszłościowy koń sportowy. 

2019.06Zatina i Laguna zostały wpisanie do Związku Westfalskiego jako klacze hodowlane. Zatina została klaczą premiowaną. Klacze zostały docenione poprzez ocenę ich źrebaków.

2019.11Omena zajęła 1 miejscena zawodach ujeżdzeniowych Sopot Hipodrom L2 

2018.09 –  sukcesem jest wyhodowanie Ollywooda (Olek) po Omena od Showdancer, który zdobył 8 miejsce na 20 ogierków na przeglądzie źrebaków w Stadninie koni Rzeczna organizowanym przez Polski Związek Hodowców Koni PZHK. Nasz Olek zachwycił całą publiczność lecz sędzia w komentarzu dodał, że my hodowcy zaryzykowaliśmy łącząc geny skoczka i ujeżdżeniowego ogiera i tylko to plasuje go na dalszej pozycji w rankingu. Wg wszystkich była to najlepsza decyzja patrząc na budowę i ruch naszego Ollywooda. Warto ryzykować. Dziękujemy stacji nasienia Gestut Bonhomme za pomoc w doborze.

Przed nami kolejne wyzwania hodowlane.