Warsztat w Estancji DOGFRISBEE Julia Sowiak – 23.06.2024

Zrzut ekranu 2023-07-17 o 17.15.14
W Estancji organizowane są warsztaty dogfrisbee z Julią Sowiak! Trenerką i założycielką klubu BlackWaves.
 
Julia pisze o sobie:
„Nazywam się Julia Sowiak i jestem trenerem, sędzią oraz czynnie startującym zawodnikiem dogfrisbee. Prowadzę zajęcia w moim własnym klubie BlackWaves, który od samych podstaw był tworzony z pasji i serca do tego sportu.
Swoją przygodę ze sportem zaczynałam od najmłodszych lat trenując zawodowo pływanie, co też nauczyło mnie zawziętości w dążeniu do celu i wyrobiło prawdziwą pasję do sportów. Kochając psy od zawsze nie mogło skończyć się to inaczej niż właśnie sport z psem:) Już od 2012 roku rozpoczęłam pierwsze kroki w dogfrisbee ucząc się rzucać na podwórku przed domem i jeżdżąc na pobliskie zawody jako kibic i obserwator, co tylko mnie upewniało w tym, co chcę robić w przyszłości.
Dlaczego dogfrisbee? Przede wszystkim przez nieograniczoną możliwość rozwoju w różnych aspektach. W treningu z psami moimi oraz moich uczniów skupiam się przede wszystkim na dobrej komunikacji i stworzeniu szczerej więzi opartej na zrozumieniu swojego psa, solidnych podstawach rzutowych i zrozumieniu kryteriów zarówno ze strony przewodnika jak i psa.
Obecnie startuję w zawodach z moimi dwoma psami – borderką Akkeri oraz kundelkiem Moku. Trenowanie z tak różnymi charakterami wiele mnie nauczyło – z jednej strony mam psa stworzonego do pracy, z drugiej wrażliwego i delikatnego psa bez predyspozycji. Oboje świetnie sobie radzą dzięki dostosowaniu treningu pod ich możliwości. Z Akkeri startuję w zawodach od 2019 roku zdobywając wiele sukcesów. Najważniejsze z nich to zdobycie pierwszego miejsca w kategorii freestyle lvl 1 na zawodach Winter is Coming 2021, a już w następnym roku debiut w kategori SuperOpen freestyle ze zdobyciem trzeciego miejsca na zawodach Winter is Coming 2022 i tym samym zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Świata zarówno w kategorii SuperOpen jak i Super Pro Toss&Fetch. Następnie start na Mistrzostwach Świata USDDN 2022 w Poznaniu w kategorii SuperOpen.”
 
Warsztaty skierowane są do osób chcących rozpocząć swoją przygodę z dogfrisbee jak również bardziej zaawansowanych uczestników na część praktyczną.
 
Aby uczestniczyć w szkoleniu psiaki muszą umieć spokojnie odpoczywać w klatce lub samochodzie.
Jeżeli pies ma problemy z przywołaniem konieczne jest zabranie na warsztaty linki treningowej;
 
Relacja z warsztatów – Patrycja organizatorka:
„W niedzielę 22 października w Estancji Mezowo odbyły się kolejne warsztaty dogfrisbee z Julią Sowiak. Warsztaty rozpoczęły się oczywiście od zapoznania z uczestnikami, gdzie każdy opowiedział na jakim, jest etapie, jakie rzeczy w treningu sprawiają mu trudności i nad czym chciałby popracować. Następnie przenieśliśmy się na zewnątrz, żeby rozpocząć wejścia indywidualne z psami. Po skończonej rozgrzewce potrzebnej do bloku rzutowego przeszliśmy do trudniejszych kombinacji rzutowych na przykład rzut do wyznaczonego przez drugą osobę w parze miejsca lub rzuty tyłem do drugiej osoby bez śledzenia dysku wzrokiem. Kiedy przyjechał obiad wszyscy wyruszyliśmy z powrotem do ciepłego miejsca z kominkiem, gdzie można zjeść oraz się ogrzać, pomimo, że październikowa pogoda bardzo nas rozpieszczała. Dzień wcześniej ciągle padało i temperatura wynosiła około 2°C, a w dzień warsztatów było około 15°C bez deszczu i wiatru. Zdecydowanie pogoda na zamówienie, za co wszyscy byliśmy niesamowicie wdzięczni. Po obiedzie Julka przedstawiła nam kolejną porcję informacji czyli omawialiśmy część teoretyczną z pokazaniem tego co mówi na swoich pieskach. Zdecydowanie Julkę można słuchać i oglądać bez końca, bo z niesamowitą pasją i zaangażowaniem opowiada o wszystkim. Na koniec rozpoczęliśmy drugie wejścia indywidualne z pieskami. Niesamowite jest to jakie wszyscy robili ogromne postępy! Cudownie było to oglądać. Dziękuję Julce za chęć dzielenia się swoją wiedzą oraz, że kolejny raz zgodziła się do nas przyjechać. Dziękuję również wszystkim uczestnikom warsztatu: tymi z psami, ale też obserwatorom, że po raz kolejny byliście i pomagaliście stworzyć wspaniałą, wspierającą atmosferę. Mamy nadzieję…. Że do zobaczenia na wiosnę

Zapraszamy ponownie

Kilka wybranych ujęć.