WARSZTATY DOGFRISBEE 23.07.2023 Julia Sowiak

Zrzut ekranu 2023-07-17 o 17.15.14
W Estancji 23 lipca 2023 odbyło się szkolenie dogfrisbee z Julią Sowiak! Trenerką i założycielką klubu BlackWaves.
 
Julia pisze o sobie:
„Nazywam się Julia Sowiak i jestem trenerem, sędzią oraz czynnie startującym zawodnikiem dogfrisbee. Prowadzę zajęcia w moim własnym klubie BlackWaves, który od samych podstaw był tworzony z pasji i serca do tego sportu.
Swoją przygodę ze sportem zaczynałam od najmłodszych lat trenując zawodowo pływanie, co też nauczyło mnie zawziętości w dążeniu do celu i wyrobiło prawdziwą pasję do sportów. Kochając psy od zawsze nie mogło skończyć się to inaczej niż właśnie sport z psem:) Już od 2012 roku rozpoczęłam pierwsze kroki w dogfrisbee ucząc się rzucać na podwórku przed domem i jeżdżąc na pobliskie zawody jako kibic i obserwator, co tylko mnie upewniało w tym, co chcę robić w przyszłości.
Dlaczego dogfrisbee? Przede wszystkim przez nieograniczoną możliwość rozwoju w różnych aspektach. W treningu z psami moimi oraz moich uczniów skupiam się przede wszystkim na dobrej komunikacji i stworzeniu szczerej więzi opartej na zrozumieniu swojego psa, solidnych podstawach rzutowych i zrozumieniu kryteriów zarówno ze strony przewodnika jak i psa.
Obecnie startuję w zawodach z moimi dwoma psami – borderką Akkeri oraz kundelkiem Moku. Trenowanie z tak różnymi charakterami wiele mnie nauczyło – z jednej strony mam psa stworzonego do pracy, z drugiej wrażliwego i delikatnego psa bez predyspozycji. Oboje świetnie sobie radzą dzięki dostosowaniu treningu pod ich możliwości. Z Akkeri startuję w zawodach od 2019 roku zdobywając wiele sukcesów. Najważniejsze z nich to zdobycie pierwszego miejsca w kategorii freestyle lvl 1 na zawodach Winter is Coming 2021, a już w następnym roku debiut w kategori SuperOpen freestyle ze zdobyciem trzeciego miejsca na zawodach Winter is Coming 2022 i tym samym zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Świata zarówno w kategorii SuperOpen jak i Super Pro Toss&Fetch. Następnie start na Mistrzostwach Świata USDDN 2022 w Poznaniu w kategorii SuperOpen.”
 
Warsztaty skierowane były do osób chcących rozpocząć swoją przygodę z dogfrisbee jak również bardziej zaawansowanych uczestników na część praktyczną.
 
Aby uczestniczyć w szkoleniu psiaki muszą umieć spokojnie odpoczywać w klatce lub samochodzie.
Jeżeli pies ma problemy z przywołaniem konieczne jest zabranie na warsztaty linki treningowej;

Zapraszamy ponownie

 

Kilka wybranych ujęć.